Gaziantep'te icradan satılık akaryakıt istasyonu! 9.9 milyon TL'ye!

Gaziantep'te icradan satılık akaryakıt istasyonu! 9.9 milyon TL'ye!

Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Yeşilkent Mahallesi'nde, Karatar Mevkii'nde yer alan akaryakıt istasyonu satışa sunuldu. Söz konusu akaryakıt istasyonu için 9 milyon 986 bin 417 TL bedel isteniyor.


Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Yeşilkent Mahallesi'nde, Karatar Mevkii'nde yer alan akaryakıt istasyonu icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan gayrimenkul için 9 milyon 986 bin  417 TL bedel isteniyor. 
Özellikleri : Gaziantep İl, Şahinbey İlçe, 10 Parsel, YEŞİLKENT Mahalle/Köy, KARATAR Mevkii, Taşınmazın üzerinde Akaryakıt Lpg istasyonu, idare binası ve market ,kanopi yakıt tankları , saha kaplaması, yağ değiştirme ünitesi, yıkama üniteleri vs .bulunmaktadır. Taşınmaz şehir merkezinin yaklaşık 5-6 km doğusunda olup, Gaziantep- asfaltına cepheli bulunmaktadır. Her türlü Belediye ve Sosyal hizmetlerden yararlanmaktadır. Çevresi kısmen yapılaşmıştır. Şehrin yeni gelişme bölgesinde olup, ulaşım sorunu bulunmamaktadır.İdare ve market binası: Parsel üzerinde akaryakıt istasyonu tesisi ve 4 katlı idare binası, sundurma, kanopi, pompalar, yakıt tankları, oto yıkama üniteleri, saha betonu, Yağ değiştirme ünitesi v.s bölümleri bulunmaktadır. Doğu cephedeki 4 katlı betonarme idare binasının zemin katında market, wc , 1 oda, depo, vs. mahaller bulunmaktadır. Odaların tabanı seramik ile kaplanmıştır. Duvarları sıvalı ve boyalıdır. Tavanlarda asma tavan bulunmaktadır. Ön cephede alimunyum camekan bulunmaktadır. B|nanın dış cephelerinde kısmi alüminyum kompozit giydirme kaplama ve dış cephe doğramaları aliİminyumdur. Binanın 1. Katında , 3 oda, bekleme, mutfak,wc vs. mahaller bulunmaktadır. Makam odasının tabanı ahşap laminat kaplıdır. Diğer mahallerin tabanı seramik , granit ile kaplanmıştır. Duvarlan sıvalı ve boyalıdır. Tavanlarda spot lambalı dekoratif alçı asma tavan bulunmaktadır. İdare binasının 1. Bodrum katında kompresör ve jeneratör odaları bulunmakta olup, 2. Bodrum katında su arıma bölümü bulunmaktadır. Bodrum katları kısmen sıvasız, kısmen sıvalıdır. Tabanı betondur. Binanın toplam inşaat alanı 410,00 m2'dir. Bina yaklaşık 27-28 yıllık olup , bakımlıdır. Yıpranması % 25 olarak düşülecektir.Kanopi ve sundurma : Kanopi Market binasının batısında olup, demir sundurma ile birleştirilmiştir. Sundurma dahil toplam 400,00 m2 alanında kanopi ve profilden yapılmıştır. Kanopinin her türlü kaplaması, boyası ve aydınlatması yapılmıştır. Kanopi Shell firmasına aittir.Saha betonu: Yapılar dışında kalan arsaların tamamının ( toplam 2.500,00 m2 )yüksek dozlu saha betonu ile kaplanmıştır.


Kıymeti : 9.986.417,50 TL

1. Satış Günü : 06/07/2018 günü 10:20 - 10:30 arası

2. Satış Günü : 01/08/2018 günü 10:20 - 10:30 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP


Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4228 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.26/04/2018