Bitlis'te icradan satılık otel! 6.9 milyon TL'ye!


Bitlis'te icradan satılık otel! 6.9 milyon TL'ye!

Bitlis İli Güroymak İlçesi'nde bulunan 3 yıldızlı Green River Otel adıyla inşa edilmiş olan ve kullanıma hazır otel binası 6 milyon 980 bin TL bedel ile icradan satışa sunuluyor.Bitlis İli Güroymak İlçesi'nde yer alan 3 yıldızlı Green River Otel adıyla inşa edilmiş olan ve kullanıma hazır otel binası icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan otel binası için 6 milyon 980 bin TL bedel isteniyor. 


1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapuda arsa vasfındadır. Taşınmazın üzerinde bodrum + zemin + 3 normal kat + terastan oluşan 3 yıldızlı otel mevcuttur. Çevre düzenlemesi tamamlanan otelin ekipmanlarının büyük bir kısmı mevcut ve kullanılmaya hazırdır. Taşınmaz Bitlis-Tatvan-Güroymak yol ayırımına 2330 metre, Tatvan Devlet Hastanesine 2320 metre, Bitlis Organize Sanayii bölgesine 1220 metre mesafededir. Taşınmaz üzerinde 650 m2 taban alana sahip bodrum + zemin + 3 normal kat + terastan oluşan 3 yıldızlı Green River Otel adıyla inşa edilmiş ve kullanıma hazır otel binası mevcuttur. 


Adresi : Tahtalı Köyü Muş-Bitlis Yolu Üzeri Limak Çimento Karşısı - 

Güroymak / Bitlis 

Kıymeti : 6.980.080,97 TL

1. Satış Günü : 14/12/2018 günü 10:50 - 11:00 arası

2. Satış Günü : 11/01/2019 günü 10:50 - 11:00 arası

Satış Yeri : GÜROYMAK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI


Satış şartları :


1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

 Bitlis icradan satılık otel , bitlis satılık otel ,