Baytur İnşaat'ın Gebze'deki 2 arsası icradan 8.3 milyon TL'ye satılıyor!


 Baytur İnşaat'ın Gebze'deki 2 arsası icradan 8.3 milyon TL'ye satılıyor!

Gebze'de, Baytur İnşaat adına tam hisse ile kayıtlı 2 adet arsa, Gebze 1. İcra Dairesi tarafından 20 Nisan 2015 günü saat 11:30 ile 11:50 arası ihale ediliyor.Kocaeli Gebze'de bulunan Baytur İnşaat Taahhüt A.Ş adına tam hisse ile kayıtlı 2 adet arsa, Gebze 1. İcra Dairesi tarafından 8 milyon 354 bin 145 TL'ye satışa çıkarılıyor.


Taşınmazlar, Gebze ilçesi, Pelitli Köyü, Ayvalıdere Gölcük mevkiinde olup eski İstanbul - İzmit yoluna yakındır. Parselin çevresinde sanayi türü yapıların bulunduğu görülüyor. Önceki imar durumunun sanayi ve depolama alanında olduğu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi'nin imar durumu kararına göre Karayolları Kamulaştırma Alanı'nda kaldığı belirlenmiştir.


1 No'lu taşınmazın yüzölçümü; 9.318,20 metrekare 2 No'lu taşınmazın yüzölçümü ise 28.654,19 metrekaredir. İhale açık artırma usulüyle Gebze Adliyesi ek binası 1. kat ihale salonunda yapılacaktır.


Kıymeti: 8.354.145,00 TL

1. Satış Günü: 20/04/2015 günü 11:30 ile 11:50 arası

2. Satış Günü: 15/05/2015 günü 11:30 ile 11:50 arası


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.


3- ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve iflas Kanununun 133üncü maddesi gereğince ihale feshedilir, ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır, ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa Öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/1422 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 25/02/2015Baytur İnşaatın Gebzedeki 2 arsası icradan 8 3 milyon TLye satılıyor , Gebze satılık arsa , Baytur İnşaat ihalesi , Baytur İnşaat satılık arsa , Baytur İnşaat Gebze satılık arsa , Baytur Gebze satılık ilanı , Gebze satılık arsa ihalesi ,

Hemen Teslim 4 proje