18 / 04 / 2024

Ankara Açık Oto Pazarı icradan satışta!

Ankara Açık Oto Pazarı icradan satışta!

Ankara İli Yenimahalle İlçesi Macun-1 Mahallesi'nde yer alan Ankara Açık Oto Pazarı 99 milyon 622 bin 500 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı. Satışa konu olan Ankara Açık Oto Pazarı için ilk ihale tarihi 7 Ağustos 2018 olarak açıklandı.


Ankara İli Yenimahalle İlçesi Macun-1 Mahallesi'nde bulunan  Ankara  Açık Oto Pazarı icradan satışa sunuluyor. Ankara Açık Oto Pazarı için 99 milyon 622 bin 500 TL bedel isteniyor. 


Üzerinde herhangi bir yapılaşma bulunmayan Ankara Açık Oto Pazarı'nın ilk ihale tarihi 7 Ağustos 2018 olarak belirlendi. Taşınmazın yakın çevresinde Ankara Podium AVM, Aselsan Genel Müdürlüğü ile çevresinde çok sayıda ve çeşitlilikte Kamu ve Özel KurumEğitim Öğretim kurumları Banka şubeleri ticari işletmeler Yüksek katlı binalar İvedik Orgazine Sanayi sitesi, Ostim Organize Sanayi sitesi, Gimat toptancı sanayi sitesi gibi kurumlar bulunuyor. 


Gayrimenkul hissedarlar arasındaki ortaklığın giderilmesi amacıyla açık artırma yoluyla satılarak paraya çevrilecek. Boş arsa vasıflı taşınmaz, Elektirik, su, doğalgaz, Kanalizasyon gibi Belediye alt yapı hizmetleri ile toplu ulaşım dolmuş, otobüs, Metro hizmetlerinden faydalanıyor. 


Ankara Açık Oto Pazarı icradan satışta!


Ankara Açık Oto Pazarı icradan satışta!


Ankara Açık Oto Pazarı icradan satışta!


Toplam Bedel: 99.622.500.00

1. Satış Günü : 07/08/2018 günü 09:30 - 09:40 arası

2. Satış Günü : 07/09/2018 günü 09:30 - 09:40 arası


Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Adalet Sarayı Dışkapı Ek hizmet Binası yanı 2 Nolu Mezat Salonu Anafartalar Mah. Etlik Cad. N0: 3 Altındağ/Ankara 

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/06/2018