10 / 08 / 2022

Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi

Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi düzenlenecek!

Dünya Gazetesi ile CNBC-E tarafından, Antalya Belediye Başkanlığı ve Emlak GYO’nun katkılarıyla, Rönesans Gayrimenkul’un ana sponsorluğunda organize edilen “Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi”nin yeni durağı Antalya oluyor.

Kentsel dönüşümde hızlı icraat için yerel yönetimler yetki istiyor!

Türkiye’nin kentsel dönüşüm çalışmalarına yönelik bugüne kadarki en kapsamlı buluşmalar arasında gösterilen “Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi”, Adana’da gerçekleştirildi. Zirvede, Türkiye’de kentsel dönüşüm konusunda önemli yasalar çıkarıldığını anlatan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Ancak son imzaların ilgili bakanlıkta kilitleniyor olması işi tıkıyor” dedi.

Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi'nin yeni durağı Bursa!

“Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi”, hükümet yetkililerinden gayrimenkul şirketlerine, mimar ve mühendislerden yan sanayiye, yerel kamu temsilcilerinden fikir önderlerine, Türkiye’nin kentsel dönüşüm projelerinde yer alan tüm kesimleri bir araya getirerek dikkat çekmeyi başarıyor.

Adana'da kentsel dönüşüm konuşulacak!

Birleşmiş Milletler’in (BM) çalışmalarında yer alan bilgilere göre, 2045 yılında 6 milyar insanın şehirlerde yaşayacağı öngörülüyor. Artan nüfus kentlerde dönüşüm ihtiyacı doğururken Adana da bu bilginin ışığında kentsel dönüşümü masaya yatırıyor.

Adana Kentsel Dönüşüm Zirvesi 26 Şubat'ta yapılacak!

Kentsel dönüşüm hızla gelişiyor ve Türkiye’nin modern şehirleri yükseliyor. Ülkemizde bu süreçte rol alan en önemli aktörlerinin bir araya geleceği ve değişimin tüm hatlarıyla masaya yatırılacağı “Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi”nin ilki 26 Şubat tarihinde, Adana’da, Sheraton Otel’de gerçekleşiyor.