01 / 10 / 2022

Ormanın içinde yaşamak ister misiniz?

 Ormanın içinde yaşamak ister misiniz?

Alçak katlı bloklarda doğayla iç içe bir yaşam sunan Essa Flora Evleri, 59 adet konuttan oluşuyor. 150 m2-320 m2 büyüklüğündeki 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler, 25 m2’lik teraslar, 230 m2’lik bahçe kullanımına sahip zemin katlar ve orman manzaralı çatı dubleksleri şeklinde çeşitleniyor.


2000 yılında Güneşli’de, TEM çıkışında yer alan S Plaza’yı ofis projesi olarak hayata geçiren Essa Yapı, daha sonra Çekmeköy’de butik villa projeleri Essa Royal Villaları ile Essa Silva Villaları’nı üretti. Hali hazırda, Ümraniye Plazalar Bölgesi’nde yer alan Essa Flora Evleri’ni tamamlayan şirket, yaşama geçilen projede anahtar teslim satışları sürdürüyor. 


Alçak katlı bloklarda doğayla iç içe bir yaşam sunan Essa Flora Evleri, 59 adet konuttan oluşuyor. 150 m2-320 m2 büyüklüğündeki 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler, 25 m2’lik teraslar, 230 m2’lik bahçe kullanımına sahip zemin katlar ve orman manzaralı çatı dubleksleri şeklinde çeşitleniyor. İki adet ortak havuz, çocuk parkı, yürüme ve bisiklet yollarının yer aldığı projede her dairenin kendine ait kapalı otoparkı ve deposu bulunuyor.


Essa Flora Evleri, Ikea, Buyaka, Real ve Meydan AVM gibi alışveriş noktalarının ve birçok eğitim kurumunun yakınında yer alıyor.


Her odadan orman manzarası

Evde geçirilen zamanları zenginleştirmek adına son derece keyifli yaşam alanlarının oluşturulduğu projede ortak alanlar da komşuluk ilişkilerini artıracak şekilde çözümlendi. Doğaya uygun tasarımlarla tamamlanan peyzaj düzenlemesi, yeşil alanlardaki ağaçları ve çiçekleri adeta ormanla bütünleştiriyor. Bloklar, özel yollarla ormana bağlanıyor.


Salonlar, yatak odaları, çocuk odaları ve çalışma odalarının ormana bakacak şekilde projelendirilmesi Essa Flora Evleri’nin en önemli ayrıştırıcı faktörü olarak göze çarpıyor. Dairelerin tüm camlarından orman manzarası görülüyor.  


Essa Flora Evleri’nde yaşayanların, kendi özelliklerine benzer kişilerle bir arada olmak istediği varsayılarak seçkin bir alıcı-yatırımcı grubu hedefleniyor. Blok satışa sıcak bakmayan şirket yetkilileri, ortak yaşam gustosuna sahip insanların projeye katma değer sağlayacağı görüşünde birleşiyor.


Essa Yapı İnşaat Grubu Başkanı Eren Sarıoğlu:

“Halen iki yeni ticari proje üzerinde çalışıyoruz; biri Çekmeköy’de ofis, diğeri ise bölgede ticari bir proje olacak. Alıcılarımız, tasarım ve inşaat sürecindeki yeni projelerimizi ilgiyle takip ediyor. Butik projeler olmalarına rağmen Essa Royal ve Essa Silva Villaları’ndaki konfor standartlarımızı daha fazla sayıda villa tipi dairelerden oluşan Essa Flora’ya da yansıttık. Böylece sınırlı sayıdaki nitelikli konut arzımızı artırarak önceden satın alan müşterilerimizin dost ve akrabalarına da seçenek sunabildik. Projelerimizde komşuluk ilişkilerini öne çıkaran ortak alanlar tasarlıyoruz ve yaşam tarzları birbiriyle uyumlu aileler yaşasın istiyoruz. Bu konudaki hassasiyetimize ve seçiciliğimize güvenen müşterilerimiz yeni projelerimize de talip oluyorlar.”


Ekim ayına özel avantajlı fiyatlar

Essa Flora Evleri’nde fiyatlar 4100 TL/ m2’den başlıyor. Ekim ayına özel fırsatların sunulduğu projede 645.000 TL- 1.645.000 TL fiyat aralığında satışa çıkarılan daireler için anlaşmalı bankalarla 120 aya kadar vade imkanı sağlanıyor.


Yüzde 1 KDV 

Stoktaki ruhsatlı projeler arasında yer alan Essa Flora Evleri’nin yüzde 1 olarak uygulanan KDV oranı, alıcı ve yatırımcı nezdinde cazibesini artırıyor. Yüzde 1 KDV oranı, 600 bin liralık bir konutta yaklaşık 100 bin liralık vergi muafiyeti anlamına geliyor.Önerilen Bağlantılar : Satışa çıkacak projeler