Yöresel Konut Projesi için çalışmalar başlayacak!


 Yöresel Konut Projesi için çalışmalar başlayacak!

Yöresel Konut Projesi için düğmeye basıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı ikinci 100 günlük Eylem Planında yer alan proje 5 ilde uygulanacak.Yöresel Konut Projesi için düğmeye basıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı ikinci 100 günlük Eylem Planında yer alan proje 5 ilde uygulanacak.


Düzce Damla Gazetesi'nde yer alan habere göre, 5 ilde uygulanacak Yöresel Konut Projesi ile ilgili detaylar henüz net değil. Proje Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde yürütülecek.


Yöresel Mimari Nedir? 


Konut tipolojisinin güncelliğini yitirmediğini, tam tersine yaşayan ve çağdaşlığını koruyan, bugünden yarına eklemlenerek dönüşen mekânlar olduğu göz önüne alınarak, dolayısı ile bu geleneği devam ettirmek için; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü olarak geleneksel ev kültürümüzü geleceğe taşımak amacı ile 2013 yılından itibaren ülke genelinde "yöresel mimari, yerel malzeme " düşüncesi ile öncelikle kırsal yerleşimlerdeki yöreye ait olmayan, silueti bozan yapıların yerine örnek mimari yapı projelerinin üretilmesi hedefledi..  


Yöresel Konut Projesi , Yöresel Mimari nedir , Yöresel Konut Projeleri ,