TMSF FETÖ şirketlerini sattığını söyleyenlere suç duyurusunda bulundu!


TMSF FETÖ şirketlerini sattığını söyleyenlere suç duyurusunda bulundu!

Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!

TMSF, Fetullahçı Terör Örgütü şirketlerini sattığını iddia eden komisyoncuları tespit ettiğini ve bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndan (TMSF) yapılan açıklamada kayyım olarak TMSF'nin görevlendirildiği Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) şirketlerinin gayrimenkullerinin ucuz fiyata satışını ayarlayabileceğini ve bu şirketlerden alacağı olanların alacaklarını kısa sürede tahsil edebileceğini vadeden ve FETÖ şirketlerini sattığını iddia edenleri tespit ettiğini ve bunlar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.


TMSF daha önceki açıklamasında FETÖ şirketlerinin gayrimenkullerinin ucuz fiyata satışını ayarlayabileceğini iddia eden, bu şirketlerden alacağı olanların alacaklarını kısa sürede tahsil edebileceğini vadeden ve bunun için komisyon almaya çalışan kişilerin tespit edildiğini belirterek, vatandaşların bu fırsatçılara aldanmaması ve mağdur olmaması uyarısında bulunmuştu.


Açıklamada, "TMSF kendisine devredilen şirketler için, yeni yöneticiler görevlendirmiştir. Şirketlerin yeni yöneticileri, şirketlerin faaliyetlerine devam edebilmesi ve hiç kimsenin mağdur olmaması için yoğun mesai harcamaktadırlar. Her bir şirketin imkanları elverdiği ölçüde, borçları da ödenmeye çalışılmaktadır. TMSF’ye devredilen bir şirketten alacağı olanların başvuracağı merci, TMSF değil, o şirketin yeni yöneticileridir." ifadelerine yer verilmişti.


Bir kamu kurumu olan TMSF'nin, ilgili kanunların emrettiği şekilde satışlar yaptığı ve kamu menfaati için çalıştığı kaydedilen açıklamada, "Bütün satışların kurumun internet sitesinden duyurularak, şeffaf ve rekabetçi bir ortam oluşturulduğu, satışlar için kurumun 'www.tmsf.org.tr' internet sitesinin takip edilmesi gerektiği" hatırlatılmıştı.


AAtmsfye devredilen şirketler , tmsfnin satışa çıkardığı şirketler , tmsf gayrimenkulleri ,