Park Elektrik doğalgaz santrali projelerini neden durdurdu?


Park Elektrik doğalgaz santrali projelerini neden durdurdu?

Park Elektrik henüz lisans alma aşamasında olan Adana'da 435 MW ve Edirne'de 447 MVV'lık iki doğalgaz santrali projesini durdurdu. Peki Park Elektrik doğalgaz santrali projelerini neden durdurdu?PARK Elektrik henüz lisans aşamasındaki toplam 882 MW'lık iki doğalgaz santrali projesini durdurdu. Park Elektrik henüz lisans alma aşamasında olan Adaııa'da 435 MW ve Edirne'de 447 MVV'lık iki doğalgaz santrali projesinin imar planlarıyla ilgili değişiklik gerektiği gerekçesiyle durdurdu. 

Şirketten KAP'a yapılan açıklamada  Adana  Ceyhan'da planlanan 435 MW ve Edirne'nin Merkez ilçesinde planlanan 447 MW'Iık doğalgaz santralleri tesislerinin konuşlanacağı alanlarla ilgili olarak gelinen aşamada imar planlarında değişiklik yapılmadan projelerin hayata geçirilmesinin mümkün olmadığı, plan revizyon çalışmalarının ise uzun bir süreç alacak olması nedeniyle bu sorun giderilinceye kadar yatırım kararının durdurulmasına karar verildiği belirtildi. 

Ayrıca lisans başvurularının iptali ve tüm hakların iadesi talebiyle EPDK'ya başvuru yapıldı. 


Ticari HayatPark Elektrik doğalgaz santrali projelerini neden durdurdu , Park Elektrik doğalgaz santrali projelerini durdurdu mu , Park Elektrik doğalgaz santrali projeleri , park elektrik , Park Elektrik iletişim , Park Elektrik ulaşım , Park Elektrik projeleri ,