Erol Aksoy’un Tarabya'daki dairesi 2.9 milyon TL'ye satıldı!


Erol Aksoy’un Tarabya'daki dairesi 2.9 milyon TL'ye satıldı!

Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!

TMSF, Erol Aksoy’un oturduğu İstanbul Tarabya’daki Boğaz’a nazırdaireyi başka bir vatandaşa sattı. Evi, 2 milyon 875 bin liraya satıldı.TMSF, batık bankacı Erol Aksoy’un oturduğu  İstanbul  Tarabya’daki Boğaz’a nazır lüks dubleks daireyi başka bir vatandaşa sattı. Evi, 2 milyon 875 bin liraya Z.S. adlı vatandaşın aldığı öğrenildi.


Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Erol Aksoy’un oturduğu evi de sattı. İktisat Bankası’nı batıran Erol Aksoy’un devletten kaçırdığı evini TMSF bulmuş ve 24 Temmuz’da satışa çıkarmıştı. Fon’un 2.5 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkardığı evi, 2 milyon 875 bin liraya Z.S adlı kişi aldı. TMSF yetkililerinden edinilen bilgiye göre Aksoy, devlete olan yaklaşık 1.2 milyar dolarlık borcu nedeniyle el konulup satılması gereken oturduğu evini kaçırmak için eşinin akrabasının mülkiyetine geçirmişti. Ancak TMSF uzun araştırmalar sonucunda evi bulmayı başardı. Fon bulduğu evi alacaklarını tahsil etmek için satışa çıkardı. İstanbul Tarabya’da bulunan ev, 4 katlı bir binanın en üst katındaki dubleks daire. Aynı binanın alt katında Aksoy’un kayınvalidesinin oturduğu ve o dairenin de geçtiğimiz günlerde TMSF tarafından tahliye edildiği belirtildi.


SENETLERDEN BULUNDU 


TMSF uzmanları Aksoy’un evindeki çelik kasayı incelerken buldukları senetleri incelemeye almış, Aksoy’un, gayrimenkullerini üzerine yaptığı akrabalarından, gayrimenkulün tutarı kadar senet aldığı ortaya çıkmıştı.


BAŞKASINA ALDIRMA HUYU VAR 


Aksoy’un daha önce de TMSF’nin borçlarına karşılık el koyduğu kendi otomobillerini, akrabalarına satın aldırdığı ve yeniden kullanmaya devam ettiği, Fon’un bazı araçlara 2, bazılarına 3-4 kez yeniden el koyduğu biliniyor. Bu nedenle Fon, evi satın alan Z.S’yi inceliyor. Yüzölçümü 262 metrekare olan ev, Boğaz manzaralı.HaberTürkErol Aksoy kimdir , Erol Aksoyun evi ne kadara satıldı , Erol Aksoyun dubleks evi kaç paraya satıldı , Erol Aksoyun evi satıldı mı , Erol Aksoyun evini kim aldı , Erol Aksoy tarabya ev ,