2019 kamu sosyal tesis ücretleri açıklandı!


 2019 kamu sosyal tesis ücretleri açıklandı!

Hazine ve Maliye Bakanlığının "Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ"i bugünkü Resmi Gazete'de yer aldı. Tebliğ kapsamında 2019 kamu sosyal tesis ücretleri açıklandı...Hazine ve Maliye Bakanlığının "Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ"i bugünkü Resmi Gazete'de  yer aldı. 


Tebliğ, merkezi yönetim kapsamındaki kamu idareleri, döner sermayeli kuruluşlar, kamu iktisadi teşebbüsleri, kamu bankalarıyla diğer kamu kurum ve kuruluşlarının tasarrufunda yer alan sosyal tesislerde alınacak yemek, konaklama ve diğer hizmet bedellerinin tespitinde ve elde edilen gelirlerin kullanımında uyulacak usul ve esasları kapsıyor. 


Kamu kurum ve kuruluşlarınca işletilen eğitim ve dinlenme tesislerinden yararlanacak kurum personelinden bu yıl alınacak asgari bedeller, tebliğde belirlenen özellikleri taşıyan tesislerde yemek ücreti olarak kişi başına günlük 24,40-16,30 lira, konaklama bedeli 7-12,20 lira olacak.1 Temmuz ile 15 Ağustos döneminde konaklama ücretleri konutun türüne göre 11,10-12,20 lira olarak açıklandı. 


Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, konut veya bağımsız bölümde buzdolabı bulunanlarda günlük en az 4,10 lira, televizyon bulunanlarda günlük en az 4,10 lira ve klima bulunanlarda günlük en az 5,80 lira konut başına ilave bedel ödemesi alınacak. 


Misafirhanelerden yararlanan kurum personelinden kişi başına her gece için en az 12,20 lira alınacak.Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kreş ve çocuk bakım evlerine kabul edilecek devlet memurlarıyla diğer kamu personelinin her çocuğu için aylık bakım ücreti asgari 220 lira olarak tespit edildi. 


Hamam, sauna ve kaplıcalardan bir saatlik yararlanma karşılığı kişi başına en az 15,10 lira ödenecek. Tebliğ, 1 Şubat'ta yürürlükte olacak.


2019 kamu sosyal tesis ücretleri , 2019 kamu sosyal tesis bedelleri , 2019 kamu sosyal tesis fiyatları ,