Muhtar mesai saatleri 2016!


 Muhtar mesai saatleri 2016!

Yerel yönetim organlarından birisi olan muhtarlıklar, belirli saat aralıklarında hizmet veriyor. Peki muhtar mesai saatleri nedir? diyorsanız işte muhtar mesai saatleri 2016...Muhtar mesai saatleri 2016!

Muhtarlar, köy veya mahalle tüzel kişiliğinde, yönetiminin başında bulunan kişiye deniyor. Muhtarlıklar yardımlaşma,yeni işe giriş evrakları,askerlik,ikamet kaydı vb gibi konular için görev yapıyor.

Muhtarlıklar hafta içi hergün açık olup; hafta sonları kapalı oluyor. Ancak kimi muhtarlıklar haftasonu öğlene kadar hizmet verebiliyor. Muhtarlığınızın haftasonu açık olup olmadığını arayarak teyit edebilirsiniz.  Peki muhtar mesai saatleri nedir? diyorsanız işte muhtar mesai saatleri 2016...

Muhtar mesai saatleri 2016...

Muhtarların çalışma saateleri 09:00 - 17:00 arası olarak belirtiliyor. Ancak saat 12:00 - 13:00 saatleri arası yemek molası nedeni ile muhtarlık hizmet vermiyor.

Muhtarların diğer görevleri ise şöyledir;

-Cadde, sokak ve meydan levhalarını ara ara kontrol ettirerek eskimiş veya silinmiş olanları belediyeye bildirmek,

-Askerlik veya seferberlik gibi durumlarda ilgili şahıslara ulaşımda yardımcı olmak,

-Seçmen kağıtlarının dağıtılmasını sağlamak,

Mahallede oturan vatandaşlar için gerekli ilmühaberler düzenleme,

-Nüfus cüzdanını kaybeden mahalle sakinleri için gerekli belgeleri düzenlemek,

-Muhtaç, yaşlı, sakat ve kimsesizlere ,”Yeşil Kart” verileceklerin ve afet zamanlarında yardım yapılacakların tespiti gibi işlerde idareye yardımcı olmak.

2016 belediye çalışma saatleri!

Özge ÖZDEMİR/Konuttimes.comMuhtar mesai saatleri 2016 , Muhtar mesai saatleri , Muhtar mesai saatleri nedir , Muhtarlık mesai saatleri 2016 , muhtar çalışma saatleri , muhtar çalışma saatleri 2016 , muhtarlık çalışma saatleri 2016 ,