Margaret Thatcher'ın Londra'daki evi 30 milyon Euro'ya satışta!


 Margaret Thatcher'ın Londra'daki evi 30 milyon Euro'ya satışta!

İngiltere'de en uzun süre başbakanlık yapan ve ülkenin tek kadın başbakanı olan Margaret Thatcher'ın Londra'daki evi 30 milyon euro'ya satışa çıkarıldı.İngiltere'de en uzun süre başbakanlık yapan ve ülkenin tek kadın başbakanı olan Margaret Thatcher'ın Londra'daki evi 30 milyon euro'ya satışa çıkarıldı. 'Demir leydi' lakaplı başkanın kendi elleriyle yerleştirdiği '73' plaketi hala kapı eşiğinde duruyor. Thatcher 1991 yılından 2013'teki ölümüne kadar burada yaşamıştı.


Margaret Thatcher'ın Londra'nın Belgravia bölgesindeki altı odalı konağı, 30 milyon euro'ya satışa çıkarıldı.


Margaret Thatcher


Londra'nın en prestijli adreslerinden birinde, Chester Meydanı'nda bulunan konak elden geçirildi ve teras ile özel garaj eklendi.


Thatcher’ın zamanından kalan bazı özellikler ise hala korunuyor. Örneğin yerleşim planı ve yemek odası... Özellikle yemek odasının tasarımı, tıpkı Thatcher’ın burada yaşadığı 22 yıl boyunca olduğu gibi duruyor ve çalışma odasına bağlanıyor. 


Margaret Thatcher


Altı odalı konağın kapısında '73' plaketi (ev numarası) hala duruyor.


Girişteki ilk koridor, Chester Meydanı manzaralı ve 3 buçuk metre uzunluğunda pencereleri olan oturma odasına bağlanıyor. Muhtemelen Thatcher'ın en sevdiği oda burasıydı...


Margaret Thatcher


Renovasyon sırasında bir çift orijinal XVI. Louis şöminesi ve parke zemin elden geçirildi. Bunun dışında sinema salonu, bar bölümü ve spor salonu eklendi. Ayrıca 500 şişelik sıcaklık kontrolü yapılmış şarap mahzeni de renovasyon sürecinde konağa dahil edildi.


Leconfield adlı renovasyon şirketinin yönetim direktörü George Brooksbank, şirketinin geleneksel ile çağdaş yaşamın 'mükemmel dengesini' elde etmek için çabaladığını söylüyor. Eve modern teknolojinin olanaklarını sağlarken aynı zamanda tarihine de saygı duyulduğunu belirtiyor.


"Duvarların dili olsa da konuşsa! Muhtemelen Ronald Reagan ve eyaletin diğer ileri gelen kişileri Barones Thatcher'ın yemek odasında buluşuyordu. Bu manzarayı hayal edebiliyorum."


Hürriyet Margaret Thatcher kimdir , Margaret Thatcher londradaki evi , Belgravia Margaret Thatcher evi , Margaret Thatcher evi satışta mı ,