Kontrast renklerle farklı mekanlar oluşturmak mümkün!


 Kontrast renklerle farklı mekanlar oluşturmak mümkün!

Kontrast renk; birbirine zıt renklerin garip ve güzel uyumu demek. Özellikle de son yıllarda insanların dekorasyonda kullandıkları kontrast renkler sayesinde çok farklı mekanlar oluşturmak mümkün.Uyum denince aklımıza gelen renk seçenekleri genellikle birbirine benzer tonlar oluyor. Ancak kontrast renk denilen durum da içinde farklı bir uyumu barındırıyor. İşte Dekorasyonda kontrast renk fikirleri...


Kontrast renk; birbirine zıt renklerin garip ve güzel uyumu demek. Özellikle de son yıllarda insanların dekorasyonda kullandıkları kontrast renkler sayesinde çok farklı mekanlar oluşturmak mümkün.


Örneğin mor ile sarı, mavi ve turuncu, kırmızı ile yeşil bir arada kullanıldığında odanıza tahmin edemeyeceğiniz güzellikle bir canlılık getirmek ve enerjinizi yükseltmek için harika bir seçenek.


Uyumlu renklerin kendilerine has bir güzellikleri vardır fakat sıradanlıktan sıkılan insanlar için tasarımcılar tarafından önerilen kontrast renk fikirleri evlerimize sıra dışı bir hava getiriyor.


Örnek vermek gerekirse, büyük odalarda kırmızı bir kanepeye ekleyebileceğiniz yeşil tekli koltuklar odanızın harika bir pozitif enerjiye bürünmesini sağlayacaktır.


Diğer taraftan pastel bir turuncu duvar konseptinde kullanabileceğiniz mavi koltuk takımı odanızın görünümünde farklılık yaratacaktır.


Eğer ki odanızın metrekaresi küçük ise; bu kontrast renk uyumunu dekoratif ev süslerinde yapacağınız renk değişimleri ile de sağlayabilirsiniz. Ya da odalarınızda ve mobilyalarınız da kullandığınız tekstil ürünlerini kontrast renk seçeneklerine göre seçebilir ve ortamda fark yaratabilirsiniz.


Hürriyet Yazar Kafedekorasyonda kontrast renkler , kontrast renk nedir , mobilyada kontrast renkler , kontrast renklerler neler , zır renkler , dekorasyonda zıt renkler ,