Beykoz'da bitişik evlerin biri 2B kapsamında, diğeri yıkılacak!


 Beykoz'da bitişik evlerin biri 2B kapsamında, diğeri yıkılacak!

Elmalı Köyü’nde, iki kardeşe ait bitişik evlerin ormana yakın olanı 2B kapsamına alındı, ormana uzak olanı için ise yıkım kararı verildiBEYKOZ’da şaşırtan olay.. Elmalı Köyü’nde, iki kardeşe ait bitişik evlerin ormana yakın olanı 2B kapsamına alındı, ormana uzak olanı için ise yıkım kararı verildi. Yıkım kararı çıkarılan evin sahibi isyan edip yargıya başvurdu. İdare mahkemesi de ev sahibini haklı buldu. 


ORMANA UZAK AMA... 

Elmalı Köyü'nde 27 yıldır bitişik nizam yapılmış evde yaşayan iki kardeş, Orman Bakanlığı'nın verdiği binanın yarısının yıkım kararı ile şaşkına döndü. Beykoz Orman İşletme Şefliği'nden gelen kararı ilginç kılan ise yıkım kararı verilen bölümün, ormana uzak olan bölüm olmasıydı. Ormanın yanında olan kardeşinin yaşadığı bölüm için 2B statüsü veren bakanlık, ormana uzak olan bölümde bulunan Ahmet Aydoğan'a ait olan bölüme ise yıkım kararı verdi. Ahmet Aydoğan, kararı evin fotoğraflarıyla birlikte İdare Mahkemesi'ne taşıdı. İstanbul 1. İdare Mahkemesi, Aydoğan'ı haklı buldu. 27 yıldır evin vergilerini ödeyen ev sahibinin başvurusunu mevcut fotoğraflar üzerinden inceleyen mahkeme, dava konusu yıkım işleminin uygulanması halinde telafisi güç zarar oluşacağına dair karar verdi. İdare Mahkemesi, Orman Bakanlığı Beykoz Orman İşletmesi’nin savunmasının alınarak yeni bir karar verilinceye kadar yıkımın durdurulmasını karara bağladı.

Habertürkbeykoz 2b arsaları , beykoz 2 b arazileri , 2b beykoz , beykoz elmalı köyü , beykoz orman işletme şefliği , orman bakanlığı ,