24 / 04 / 2024

Nata Holding yeni AVM yatırımlarına imza atıyor!

Nata Holding yeni AVM yatırımlarına imza atıyor!

Nata Holding yeni yatırımlara imza atıyor. Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tanık yeni bir AVM alımı için yine yabancı bir fonla masada olduklarını ifade etti.


Alışveriş merkezi (AVM) yatırımcıları kiralamalarda Türk Lirası'na dönüş ve döviz borçları nedeniyle zorluk yaşıyor.  Nata Holding, yaşanan bu zorlu dönemi fırsata çeviriyor. Nata, hem satın alma hem de yeni AVM inşa etme yoluyla büyüme kararı aldı.  Hürriyet'ten Gülistan Alagöz'ün haberine göre; Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık,  bu yıl Eskişehir’de Alman yatırım fonu Resolute Asset Management’tan bir AVM satın aldıklarını ifade etti.


Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık, özkaynak gücüyle sektördeki sorunu fırsata çevirdiklerini dile getirdi. Tanık, yeni bir AVM alımı için yine yabancı bir fonla masada olduklarını dile getirdi.


Tanık, 3 AVM’lerinin faaliyette olduğunu, inşasına devam ettikleri 3 AVM olduğunu belirtti. 12 AVM rakamına ulaşmayı hedeflediklerini belirten Tanık, "Sıkıntılı süreçten geçiyoruz ama ülkemize güveniyoruz. Herkes dururken biz çalışıyoruz. Hatta hız arttırarak yatırıma devam ediyoruz. Piyasalar düzelince bu yatırımların karşılığını alırız. Üstelik bu yatırımlar istihdama da büyük katkı. AVM’lerle 2 bin kişiye iş imkânı sunacağız" şeklinde konuştu.


Nata Holding yeni AVM yatırımlarına imza atıyor!


JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş, Eskişehir’de satın alınan Vega Outlet AVM için toplam 50 milyon dolar yatırım yapıldığını belirtti. Yeni alımlar için fırsat kolladıklarını belirten Alkaş, "Gerek kira uygulamaları gerek kredi ödemeleri nedeniyle AVM’lerde enteresan el değiştirmeler göreceğiz" dedi. Alkaş, AVM’de yenileme çalışmaları başlattıklarını da ekledi.