30 / 05 / 2024

Dudullu Interia AVM, Eylül'de açılıyor!

Dudullu Interia AVM, Eylül'de açılıyor!

Yatırımcı şirketler, AVM'lerde uzmanlaşmaya yöneldi.Dudullu’da 100 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen mobilya AVM’si Interia’da kira sözleşmeleri de TL ile yapılacak. Merkezde toplam 100 marka satış yapacak.


Dudullu’da 100 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen mobilya AVM’si Interia’da kira sözleşmeleri de TL ile yapılacak. Merkezde toplam 100 marka satış yapacak


Yatırımcı şirketler, AVM'lerde uzmanlaşmaya yöneldi. Özellikle mağazaların dağınık olduğu mobilya sektöründeki boşluğu gören inşaat şirketi Nobis de, tüm markaların bir arada olacağı bir yatırıma başladı. Eylül 2017'de kapılarını açacak olan Interia projesi, sadece mobilya markalarının yer alacağı bir AVM olarak planlandı.


Arsa dahil yatırım tutarı 100 milyon dolar olan bina, Dudullu'da yapılıyor. 110 bin metrekarelik kapalı alanı olan Interia'da mobilya ve ev dekorasyonunun tamamlayıcı ürünleri ev tekstili, aksesuvar ve aydınlatma firmaları da yer alacak.


Şirket, Dudullu'daki projenin ardından Türkiye ve Körfez bölgesinde 2 yeni merkez daha açmayı planlıyor. Interia Genel Müdürü Nadir Kayacan "Interia'da sektörel organizasyonlar için ayrılan 6 bin metrekarelik etkinlik alanı, kafe ve restoranlar, çocuk oyun ve bebek bakım odaları yer alıyor. Verimli iklimlendirme ve aydınlatma sistemi sayesinde işletme giderlerinde tasarruf sağlıyoruz" dedi. 57 bin metrekare kiralanabilir alanı olan ve 100 markanın bulunacağı merkezde kira sözleşmelerinin de TL ile yapılacağını vurgulayan Kayacan, mağaza metrekarelerinin ise 165'ten başlayıp 3-4 bin metrekareye kadar çıkacağını söyledi.


 MilliyetÖnerilen Bağlantılar : Satışa çıkacak projeler