Kuluçkada tutulan araziler girişimcilere açılıyor!


 Kuluçkada tutulan araziler girişimcilere açılıyor!

Sabah Gazetesi muhabiri Hazal Ateş'in gazete yer alan bugünkü haberine göre; "Yatırım yapacağız" denilerek devletten bedava alınıp kuluçkada tutulan araziler girişimciye açılıyor.
Ekonomi yönetimi altyapısı hazır, atıl bekleyen arazileri yatırımcıya sunmak için kapsamlı bir çalışma başlattı. Yıllarca çivi bile çakılmayan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arazileri için bakanlıklar bir araya geliyor. Başbakanlık Yatırım Ajansı'nın da talebi doğrultusunda Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgeleri başta olmak üzere hazır bekleyen araziler yatırımcıya açılacak. Böylece altyapı maliyetleriyle birlikte yatırımcıya 4 katı fiyata mal olan arsa tahsisi uygulaması son bulacak. 


GENELGE GÖNDERİLDİ 

Valiliklere gönderilen genelgeyle, 'yatırım yapacağız' diyerek devletten bedava arsa alıp da kuluçkada tutan sanayiciler de uyarıldı. OSB arazilerinin açılmasıyla beraber yüksek arazi fiyatları nedeniyle yatırım için çekinen şirketlerin ikna edilmesi hedefleniyor. Yerli ve yabancı birçok şirketin bundan yararlanması bekleniyor. 


Hazal Ateş/Sabah Gazetesi
kuluçkada tutulan arazi , kuluçkada tutulan araziler , kuluçkada tutulan arsa , kuluçkada tutulan arsalar , Organize Sanayi Bölgesi arazi , organize sanayi bölgesi arsa , Organize Sanayi Bölgesi arazi kuluçka , Organize Sanayi Bölgesi arsa kuluçka ,