Bahçelievler Efes Pilsen bira fabrikası ve arsası satışta!


Bahçelievler Efes Pilsen bira fabrikası ve arsası satışta!

Anadolu Efes'in Merter ve Bahçelievler arasında bulunan ana oluşum aksı Mehmet Akif Caddesi üzerinde yer alan alan bira fabrikası ve arsası Investin ile CBRE tarafından satılıyor.Bahçelievler'de yer alan ve mülkiyeti Anadolu Efes Biracılık'a ait olan Efes Bira fabrikası ve arsası Investin ile CBRE tarafından satılıyor.  Gayrimenkulün satışı peşin olarak yapılacak...


Toplam 120 bin 175 metrekare olan fabrika ve arsasının satışında tek yetkili şirket  Investin ile CBRE. 2 parselden meydana gelen gayrimenkul peşin olarak satılacak. 


Bahçelievler Efes Pilsen bira fabrikası ve arsası satışta!


1/100 ve 1/5000 planları onaylanan gayrimenkulün imar sorunu yok. Gayrimenkulün parseli içinde spor tesisleri de yer alıyor. Boş teslim edilecek mülkte kira kontrol süresi doldu.


 120 bin 175 metrekarelik gayrimenkul, riskli yapı şerhi ile satılacak. Böylece geliştirilecek projede 6303 sayılı kanunda belirtilen istisnalardan faydalanabilecek. Gayrimenkul satışında KDV doğmayacak ve geliştirilen projede üretilen konutlar yüzde 1 KDV ile satılacak. 


Merter ve Bahçelievler arasında yer alan ana oluşum aksı Mehmet Akif Caddesi üzerinde olan gayrimenkul toplu taşıma araçlarına, metro ve metrobüs hatlarına yürüme mesafesinde.  


Taşınmazın kuzeyinde Doğa Koleji, eski M1 Merter Meydan AVM, Ramada Hotel, Metro C&C ve Kale Outlet Center, güneyinde Ağaoğlu MY City Bahçelievler projesi, Memorial Hastanesi ve E-5 otoyolu yer alıyor. 


Bahçelievler Efes Pilsen bira fabrikası ve arsası satışta!Bahçelievler Efes Bira fabrikası konum


Kale AVM-Metro AVM 0,70 kilometre

Marmara Forum AVM 1,8 kilometre 

Atatürk Havalimanı 7,00 kilometre 

15 Temmuz Şehitler Köprüsü 17,60 kilometre 

3. havalimanı 44,00 kilometre 

Zeytinburnu metro ve metrobüs istasyonları 1,00 kilometre 

Yıldız Teknik Üniversitesi 2,80 kilometre 

Taksim Meydanı 14,00 kilometre 

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü 25,00 kilometre 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü 56,00 kilometre 
21 Haziran 2009 tarihli 1/1000 ölçekli Bahçelievler Revizyon Uygulama İmar Planı'na göre;

Yapılaşma koşulları

1- 222/23 parsel: Kısmen park ve spor alanında, kısmen eğitim tesis alnında, kısmen de yol alanında.

2- 222/24 parsel: Kısmen ticaret+hizmet (T3+H3) alanına, kısmen de yol alanında.

3- KAKS=1,00 (222/24 parsel)

4- TAKS ve yükseklik (hmax), avan projeye göre belirlenecek.

5- Çekme mesafeleri: Yollardan 10 metre ve komşu parsellerden 5 metre.

6- Çekme mesafeleri haricinde blok ebadı serbetstti.Plan notları ve diğer detaylar


1- 222//24 parselde izin verilen ticaret+hizmet alanlarında; bürolar, işhanları, gazino, lokanta, çarşı, çok katlı mağaza, banka, otel, sinema, tiyatro gibi kültürel sosyal tesisler, yönetimle ilgili tesisler.Yapılar ayrıca zemin katların ticaret olması kaydı ile üst katlarda isteğe bağlı olarak konut yapılabilir.

2- Uygulama net parsel üzerinden yapılacak.

3- 222/23 numaralı parselin tamamı donatı alanında kaldığında, plan notlarına göre kamuya bedelsiz terkin edilip parsel alnının yüzde 40'ına tekabül eden 16 bin 800 metrekare emsal alanı, 24 numaralı parsele transfer yapılabilir.

 Web: http://investin.com.tr/  -  http://www.cbre.com.tr/Önerilen Bağlantılar : 3. HavalimanıBahçelievler Efes fabrikası satışı , Efes arsa satışı , Bahçelievler Efes 2018 ,