AYM Beykoz Çubuklu'daki alandan vazgeçti!


 AYM Beykoz Çubuklu'daki alandan vazgeçti!

İBB tarafından Anayasa Mahkemesi’ne ( AYM ) tahsis edilen Beykoz Çubuklu sahilinde ki eski itfaiye binasının bulunduğu alan, Anayasa Mahkemesi’ nin talebi üzerine iptal edildi.Hip Kasrı’nın bulunduğu koruluk alanın sahil kesiminde yer alan 9 bin 183 metrekarelik arazi, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı’nın talebi üzerine İBB tarafından "asli görev ve hizmetlerde kullanılmak kaydıyla" 25 Ekim 2013 tarihinde 25 yıllığına bedelsiz olarak Anayasa Mahkemesi’ne tahsis edilmişti.


Daha önce sosyal tesis yapılmak üzere İBB tarafından Marmara Üniversitesi’ne verilen arazi, talebi üzerine AYM’ye tahsis edilmişti. Ancak İBB Meclisi, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı’nın sunduğu "İhtiyacın çeşitli nedenlerle ortadan kalkması" gerekçesi üzerine tahsis kararını oybirliği ile iptal etti.


Daha önce itfaiye olarak kullanılan binanın hemen yanında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Seyir Hidrografi ve Oşinografi Dairesi Başkanlığı bulunuyor.


Hürriyet AYM Beykoz Çubuklu alanı , Beykoz Çubuklu arsası , Beykoz Çubuklu arsası ne oldu , Beykoz Çubuklu arsası son durum , hidiv kasrı imar planı , Beykoz Çubuklu imar planı ,