Facebook
Twitter
iletisim
Künye


Marmaris' te 5 yıldızlı otelin inşaatı ÇED raporu olmadığı için mühürlendi!

 Marmaris' te 5 yıldızlı otelin inşaatı ÇED raporu olmadığı için mühürlendi!
Marmaris' te yapımına başlanan 5 yıldızlı otelin inşaatı, Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu olmadığı için mühürlendi. Çok sayıda kamyon ve iş makinesi mühürlenen sahada kaldı...
2013-11-27 12:52:18

Kategori : Sektörel

Marmaris'te yapımına başlanan 5 yıldızlı otelin inşaatı, Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu olmadığı için mühürlendi. Çok sayıda kamyon ve iş makinesi mühürlenen sahada kaldı.

Cumhuriyet Bulvarı'ndaki Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satılan 40 bin 770 metrekarelik arazide, 654 oda kapasiteli lüks bir otel yapılması için bir süre önce hafriyat çalışmalarına başlandı.

KAMYON VE İŞ MAKİNELERİ MÜHÜRLENEN ALANDA KALDI 

Muğla Valiliğine, söz konusu inşaata gerekli izinler alınmadan başlandığı yönünde bir şikayette bulunulması üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, bölgeye gelerek inceleme yaptı. İncelemede "ÇED Olumludur" veya "ÇED Gerekli Değildir" kararı alınmadan otel inşatına başlandığı tespit edildi. Bunun üzerine Marmaris Kaymakamlığına gönderilen yazıyla inşaat faaliyetinin durdurulması istendi.

Kaymakamlık tarafından görevlendirilen Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, inşaat alanının etrafını şeritlerle çevirerek mühürleme işlemini gerçekleştirdi. Hafriyat çalışmasında kullanılan çok sayıda kamyon ve iş makinesi de inşaat alanında kaldı. Şoförler, araçlarını mühürlü sahadan nasıl çıkartabilecek konusunda yetkililerden bilgi almaya çalıştı.

Otel inşaatının sahipleri, en kısa sürede "ÇED Gerekli Değildir" kararını alarak inşaat çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

TMSF'nin borçlarına karşılık Balkaner Grubu'ndan devraldığı 40 bin 770 metrekarelik denize sıfır konumdaki arazi, 2 ay kadar önce ihaleyle 27 milyon dolara satılmıştı. Geçen hafta otelin hafriyat işini yapan taşeron firmanın sahibi, kendisi ve arkadaşlarının parasını alamadığı iddiasıyla kepçeyle eylem yapmış ve iş makinesiyle bir polise çarparak yaralanmasına neden olmuştu.

Hürriyet Gazetesi 

comments powered by Disqus
Kiptaş 3.etap ,Kiptaş hadımköy başvuru , Rss , Rant vergisi nedir? , Kiptaş Hadımköy 3.Etap Resimleri , 2014 Key Ödemeleri , kozyatağı yeni inşaat 2014 , demir romance oturanlar , hızlı tren ne zaman açılacak , funda baltalı , kiptaş vaditepe bahçeşehir fiyat listesi , newada ikini el daire , newada en ucuz daire fiyatları , tapu harcı hesaplama 2014 , bursa nuripek residence , nef merter yeni fiyat listesi , Dekar Asmalı Sokaklar fiyat listesi! ,Sinpaş Liva Turkuaz’da yüzde 10 peşinatla 190 bin TL’ye! ,Renovia İstanbul’da fiyatlar belli oldu! ,Mira Kurtköy fiyatları 270 bin TL’den başlıyor! ,Ataköy Towers projesinde detaylar belli oldu! ,