Facebook
Twitter
iletisim
Künye


Anka Park projesi Mart ayında açılacak!

Anka Park projesi Mart ayında açılacak!
Mart ayında hizmete girecek olan Anka Park projesini yılda en az 10 milyon kişi ziyaret edecek. Proje tamamlandığında sadece Türkiye'nin değil, Ortadoğu'nun en büyük hayvanat bahçesi olma özelliğine sahip olacak.
2014-02-17 17:22:19

Kategori : Kent Haberleri

Ankara'da hayata geçirilecek olan Anka Park projesi heyecanla bekleniyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Atatürk Orman Çiftliği Hayvanat Bahçesi arazisinde inşa edilen parkta çeşitli oyun alanları bulunacak. Anka Park'ta 1.217 tane oyuncak bulunacak.

Anka Park'ı yılda en az 10 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 16 bin 100 metrekarelik kapalı alana sahip olan park 1 milyon 46 bin 600 metrekare açık alana sahip. 6 bin araçlık otoparkın yer aldığı parkta 940 bin metrekare doğal yaşam park alanı tasarlandı.

Anka Park projesinde 14 adet "Roller Coaster" yer alacak ve dünyanın en ünlü tema parklarında bu sayısı sadece 3-4. Ayrıca parkın içerisinde yer alacak olan Safari Park, Türkiye'de bir ilk olma özelliğine sahip. 

Anka Park'ta neler var?

-5 bin metrekarelik Lazer-Tag

-10 bin metre karelik atari çadırı,

-10 bin metrekarelik dinozor ormanı çadırı,

-5 bin metrekarelik dinozor müzesi

-5 bin metrekarelik içinde sinemaları da barındıran dinozor restorantı çadırı

Anka Park projesi Mart ayında açılacak!

Anka Park projesi tamamlandığında sadece Türkiye'nin değil, Ortadoğu'nun en büyük hayvanat bahçesi olma ünvanına sahip olacak. Proje ile Başkentliler Disneyland benzeri eğlenceli ve muhteşem bir Parka kavuşacak.

Anka Park projesi ne zaman açılacak?

Şubat ayında şantiyesinin gezilebileceği Anka Park açılışı hakkında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek,"Mart ayında Ankaralıların hizmetine girecek" dedi.

İstanbul Yolu’na paralel 4.2 kilometre uzunluğunda 2 milyon 100 bin metrekare genişliğindeki bir alana kurulacak ANKA Park projesinde 150 bin tane boylu ağaç dikilecek. Böylece Ankaralılar doğal yaşama doyacak.

Esra Nur AÇKI / Konuttimes.com

comments powered by Disqus
Kiptaş 3.etap ,Kiptaş hadımköy başvuru , Rss , Rant vergisi nedir? , Kiptaş Hadımköy 3.Etap Resimleri , 2014 Key Ödemeleri , marmara park metrobüs durağı , şahinbey belediyesi mavikent yedekler , kiptaş vaditepe videosu , beylikdüzü 2014 konut projeleri , nşehir esenyurt kat planları , kiptaş vaditepe de kalan daireler , bahcesehir kiptas vadi projesi , konya 56 bin peşin 660 lira , nevada rezidans maltepe , bahçeşehir vadi tepe 3 artı 1 örnek daire , Kiptaş kura sonuçları 2014! ,Osmangazi EDAŞ’a Çinli CMEC şirketi talip oldu! ,Ankara Altındağ'da 30 binden fazla gecekondu yıkıldı! ,Kiptaş Hadımköy 3. Etap kura sonuçları yayınlandı! ,Kiptaş Hadımköy 3. Etap kura çekilişi tamamlandı! İşte kura sonucu! ,