Bayrampaşa Axis İstanbul iletişim!

Bayrampaşa Axis İstanbul iletişim!

Axis İstanbul ne zaman teslim?

Axis İstanbul ne zaman teslim?

 Emlak vergisi nasıl ödenir?

Emlak vergisi nasıl ödenir?

İnşaatçılar, vatandaşlar devletin konut desteği hakkında ne diyor?

İnşaatçılar, vatandaşlar devletin konut desteği hakkında ne diyor?

Concord İstanbul 2.etap ne zaman teslim edilecek?

Concord İstanbul 2.etap ne zaman teslim edilecek?

Concord İstanbul 2.etap adres bilgileri!

Concord İstanbul 2.etap adres bilgileri!

Concord İstanbul 2.etap ödeme koşulları!

Concord İstanbul 2.etap ödeme koşulları!

Esenyurt nerede?


 Esenyurt nerede?


Kategori : Bölge Raporları

Esenyurt ilçesi konum olarak Tüyap Fuar Alanı’na, Atatürk Havalimanı’na ve Ambarlı Limanı’na yakın olup, Bahçeşehir, Beylikdüzü ve Avcılar üçgeninin merkezinde yer almaktadır

TSKB Gayrimenkul Değerleme Kurumsal Değerleme Departmanı Değerleme Uzmanı Ece Demirci, Esenyurt bölgesini www.emlakkulisi.com için inceledi!

2008 yılında çıkartılan yasa sonucunda ilçe statüsü kazanan Esenyurt‘un 2008 yılında nüfusu 373.017 iken 2011 yılında bu sayı 500.000 kişiye ulaştığı görülmektedir. Bölgede ulaşım ve istihdam imkanlarının artması, nitelikli konut stoğunun bulunması, bölgeye olan talebin 2008 yılından itibaren artmasına neden olmuştur. Ayrıca bölgedeki nüfus projeksiyonu göz önünde bulundurularak, öngörülen kentsel/bölgesel donatı alanı fonksiyonlarının da bölgenin gelişimine katkı sağlaması beklenmektedir.

Esenyurt’ta arsa stoğunun fazla olması, imar koşulları ve jeolojik yapının uygun olması dolayısıyla; “modern konut” olarak tanımlanan, içerisinde sosyal alanları (yüzme havuzu, açık ve kapalı yüzme alanları, çocuk oyun alanları, yeme-içme birimleri, rekreatif yeşil alanlar, vb) barındıran, etrafı çevrili, otopark imkanı bulunan güvenlikli siteler şeklinde gelişim gözlemlenmektedir.

Esenyurt yakın zaman önce kurulan bir ilçe olmasına karşın, bölgeye prestij kazandıran projeler ile bilinirliği artmıştır. D100 Karayolu’ndan TEM Otoyolu’na kadar uzanan ilçenin, D100 Karayolu-TEM Otoyolu bağlantı koridoru oluşturması, bölgenin gelişiminde önemli rol oynamıştır.

İlçe konum olarak Tüyap Fuar Alanı’na, Atatürk Havalimanı’na ve Ambarlı Limanı’na yakın olup, Bahçeşehir, Beylikdüzü ve Avcılar üçgeninin merkezinde yer almaktadır. TEM ve D100 bağlantı yollarına yakın konumu ile özellikle orta yaş grubu çalışan kesim tarafından tercih edilmektedir.  Bunun yanında bölgede Bahçeşehir, Fatih, Beykent ve İstanbul Üniversitelerinin yerleşkeleri yer almaktadır. Bunun sonucunda da 1+0, 1+1, 2+1 daire tipleri talep görmektedir. 

Bölge genelinde devam eden projelere bakıldığında özellikli 1+1 ve 2+1 tipte dairelerin oranının oldukça yüksek olduğu görülmektedir. Bölgede 40 – 280 m2 aralığında farklı alanlara sahip, farklı tipte daire seçenekleri bulmak mümkündür.  Söz konusu sitelerde birim satış fiyatları ise ortalama 1.200-4.300 TL/m2 aralığında olup, fiyatların bölge için yıllık artış oranları %5 ila 10 aralığında gerçekleşmiştir. 

Esenkent bölgesi prestijli konut projelerine ev sahipliği yapması sebebiyle Esenyurt’un en gözde semtidir. Esenkent bölgesinde birim fiyatlar 1.700-4.300 TL/m2 seviyelerinde olup, diğer semtlere nazaran yüksek olduğu görülmektedir. Projelerde yer alan daire tiplerinin ise 1+1, 2+1 ve 3+1 yoğunluğunda olduğu, fakat penthouse, 1+0 ve 4+1 daireler tiplerinin de yer aldığı görülmektedir. Esenkent’te Kozaşehir, Crown Deluxe, Akbatı ve Dumankaya Modern satışı devam eden önemli projelerdir. Akbatı ve Kozaşehir, Akkoza içerisinde yer almaktadır. Akbatı projesinde 2 blokta 358 adet, 1+1, 1,5+1, 2+1, 2,5+1, 3+1, 3,5+1 ve 4+1 tipte daire seçeneği yer almaktadır. Dairelerin 77 ila 277 m2 aralığında brüt alana sahip olduğu projede satış rakamları 317.000 TL’den başlayıp, 1.112.000 TL’ye ulaşmaktadır. Kozaşehir ise 853 adet 1+1’den 4+1’e değişen tiplerde 87-266 m2 alan aralığında dairelerden oluşmaktadır. 1+1 dairelerin satışı tamamlanan projede  2+1 daireler 250.000 TL’den, 3+1 daireler 350.000 TL’den ve  4+1 daireler ise  517.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Akkoza dahilinde AVM, Ted Koleji, hastane ve sosyal tesis alanları bulunmaktadır. 

Haramidere bölgesi ise Esenyurt’un konut projeleri bakımından zengin diğer bir bölgesidir. Projelerde özellikle 1+1 ve 2+1 tipte daireler yer almakta olup, birim satış fiyatları 1.200-2.100 TL/m2 aralığında değişmektedir. Bölgede satışına devam edilen projelerden bazıları N Towers, Crown Tower, Evviva Yaşam Merkezi, Innovia 4. Etap ve New Residence’dır. 

Bölgenin ulaşım imkanlarının geliştirilmesine yönelik projelerin bulunması, bölgenin yakın çevresinde büyük üst ölçekli projelerin bulunması bölgenin rantının artacağına işaret etmekte olup; bu durum projelerin yatırım amaçlı talep edilmesini sağlamaktadır. 

Bunun yanı sıra, Söğütlüçeşme-Avcılar arasındaki Metrobüs Hattı’nın Beylikdüzü’ne kadar uzatılacaktır. Metrobüs Projesi hayata geçtiğinde bölgedeki konut piyasasının daha da hareketleneceği ve gayrimenkul satış değerlerinin yükseleceği öngörülmektedir. Yaklaşık 1 yıl önce açılan Torium Alışveriş Merkezi ve Eylül, 2011’de faaliyete geçen Akbatı Alışveriş Merkezi, İstanbul genelindeki en büyük alışveriş merkezlerindendir.

*Bu çalışma TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş tarafından, www.emlakkulisi.com için özel olarak hazırlanmıştır.

Haberin Etiketleri : esenyurt konut fiyatları , satılık daire esenyurt , esenyurt satılık ev , TSKB Gayrimenkul Değerleme , esenyurt nerede ,


Bunlarda İlginizi Çekebilir !


Esenyurt Hep İstanbul Evleri nerede?

Esenyurt Hep İstanbul Evleri nerede?

2017 yılının Nisan ayında teslim edilmesi planlanan Hep İstanbul projesinde dairelerin alanları 70 metrekare ile 179 metrekare arasında değişiyor. Peki Esenyurt Hep İstanbul Evleri nerede?

 Esbahçe Konakları Esenyurt‘ta satılık daire!

Esbahçe Konakları Esenyurt‘ta satılık daire!

Esbahçe Konakları Esenyurt‘ta satılık daire? Esbahçe Konakları telefon numarası? Esbahçe Konakları nerede? gibi sorularınızın yanıtları haberimizde. İşte cevaplar!

Esenyurt Özyurtlar Ntown nerede?

Esenyurt Özyurtlar Ntown nerede?

Teslimlerinin hemen gerçekleştiği Esenyurt Ntown projesinde daireler 159 bin TL'den başlayan fiyatlarla satılıyor. Peki Esenyurt Özyurtlar Ntown nerede?

 Saryap Bakırköy nerede?

Saryap Bakırköy nerede?

Saryap Bakırköy nerede? sorusunun yanıtı şöyle: İnönü mah. Doğan Araslı Cd. 803 Sk. Şelale Plaza No: 1/36 Esenyurt – İstanbul

Nlogo Esenyurt nerede?

Nlogo Esenyurt nerede?

Daire fiyatlarının 79 bin liradan başladığı NLogo İstanbul projesinde banka kredisi kullanılabiliyor. Nlogo Esenyurt nerede sorusunun yanıtı haberimizin içinde yer alıyor.

 Özyurtlar İnşaat N Logo nerede?

Özyurtlar İnşaat N Logo nerede?

Özyurtlar İnşaat N Logo nerede? sorusunun yanıtı şöyle: İnönü Mahallesi 350. Sokak 1440 Ada 15 Parsel ESENYURT / İSTANBUL

 Özyurtlar İnşaat N Logo teslim tarihi!

Özyurtlar İnşaat N Logo teslim tarihi!

Özyurtlar İnşaat N Logo teslim tarihi? N Logo fiyat listesi? Esenyurt N Logo nerede? gibi sorularınızın yanıtları haberimizde yer alıyor...

 İstanbul Prestij Park nerede?

İstanbul Prestij Park nerede?

İstanbul Prestij Park nerede? sorusunun yanıtı şöyle: Namık Kemal Mah. Kiler Caddesi No:71 Esenyurt / İSTANBUL